Jak zwalczyć zmęczenie

Czy czujesz nużące zmęczenie każdego dnia? Najchętniej każdy wieczór spędziłbyś przed telewizorem? Nie masz ochoty na spotkania z przyjaciółmi?

Najczęściej tłumaczymy to przesileniem wiosennym, depresją jesienną, zbyt gorącym latem lub zbyt mroźną zimą. Jednak to nie pory roku lecz nasz sposób odżywiania wpływa na kondycję naszego organizmu i sprawność mózgu. Ociężałość ciała i umysłu może być spowodowana złą dietą.

Zbyt duża ilość cukrów prostych i tłuszczy w diecie zmniejsza naszą sprawność. Czujemy się senni i bezsilni. Krew staje się gęstsza i wolniej krąży powodując słabsze dotlenienie wszystkich komórek. Pojawiają się deficyty minerałów i witamin.  Niedobór żelaza jest pierwszym krokiem do anemii – przyczyny naszego osłabienia. Warto wykonać badania morfologii krwi, aby sprawdzić, czy ilość czerwonych krwinek jest na właściwym poziomie. Zbyt niski poziom może świadczyć o niedoborze żelaza w diecie.  Jeśli twój wzrok jest zamglony, przyczyną może być deficyt witaminy A, która wpływa na ostrość widzenia. Mało urozmaicona dieta jest przyczyną wielu chorób. Witamina D, podobnie jak wapń, ma wpływ na kondycje naszych kości, natomiast niedobory magnezu zwiększają ryzyko chorób serca.

Pierwsze objawy ryzyka wystąpienia chorób dietozależnych to nasze złe samopoczucie.

Nie lekceważ ich.

Warto przyjrzeć się temu co znajduje się na naszym talerzu. Wystarczy ograniczyć cukry i tłuszcze,  i zastąpić je świeżymy warzywami, aby od razu poczuć się lepiej.

Efekty są widoczne już po kilku tygodniach.